דיקור סיני

האם דיקור סיני יכול להועיל למטופלים עם פרקינסון?

החוקרים הצליחו להדגים שיפור בתגובות הנוירונליות וההתנהגויות, כמו גם במדדי דיכאון, לאחר טיפול באמצעות דיקור סיני במשך שמונה שבועות בקרב מטופלים עם פרקינסון

27.12.2018, 11:00
דיקור סיני (צילום: אילוסטרציה)

מחלת הפרקינסון (PD – Parkinson's disease) היא הפרעה ניוונית של המוח המובילה לירידה בתגובות העצביות באזורים המוטורים המשניים, הפוטמן והתלמוס. מחקרים קודמים הראו שדיקור סיני יכול לשפר את חוסר התפקוד המוטורי.

המטרה העיקרית של המחקר הנוכחי הייתה להעריך את היעילות של טיפול עם דיקור סיני למשך זמן ארוך יותר במטרה למנוע את התהליך הניווני במוח בקרב מטופלים עם PD.

החוקרים גייסו עשרה מטופלים לא מאושפזים עם PD מבית החולים Kyung Hee. החוקרים בדקו תגובות התנהגותיות ועצביות לפני ואחרי שמונה שבועות של טיפול באמצעות דיקור סיני. בנוסף, נעשה שימוש בגישה מותאמת אישית באופן חלקי, המטופלים טופלו במשך 15 דקות עם דיקור חשמלי בעוצמה של 120 הרץ ב-GB34 מימין וב-Taechungי(LR3) ולאחר מכן קיבלו טיפול עם דיקור ידני על פי התסמינים האישיים של כל מטופל.

מיד לאחר שמונה שבועות של טיפולי דיקור סיני נצפתה ירידה במדד ה-UPDRSי(Unified Parkinson's Disease Rating Scale) ובמדדי דיכאון בהשוואה למדדים שנמדדו לפני הטיפול. בנוסף, שמונה שבועות לאחר מכן, התוצאות הללו נותרו יציבות.

כאשר החוקרים השוו בין התגובות העצביות לפני הדיקור הסיני ולאחריו, נמצאו תגובות גבוהות יותר באופן מובהק בתלמוס, ב-cingulate gyrus, בגוף הממילרי, בגירוס הטמפורלי האמצעי, ב-cuneus ובגירוס הפוסיפורם לאחר הטיפול. בנוסף, החוקרים מצאו מתאם חיובי בין ה-UPDRS לבין השינוי הממוצע בסיגנל ב-RI בתלמוס.

המסקנות של המחקר היו כי טיפול באמצעות דיקור סיני למשך שמונה שבועות יכול להוביל להטבה קלינית אצל מטופלים עם PD.

מקור: 

Sujung, Y. et al. (2018) Medicine 97,50.

נושאים קשורים:  דיקור סיני,  דיכאון,  תגובות נוירונליות,  תגובות התנהגותיות,  אזור מוטורי משני,  מחקרים
תגובות
28.12.2018, 18:43

נו באמת- 10 חולים-וסינים שיגידו הכל